V Torneig X-Wing Club La Torre de Daus

Salutacions, pilots!

I ja van 5 torneigs! Ahir dissabte 17 de juny es va jugar el cinquè torneig del club La Torre de Daus amb 18 participants i més calor de l’habitual. Sort dels ventiladors que van aportar alguns assistents i de l’aire condicionat de la sala de dins (gaudit pels jugadors amb les ultimes posicions al torneig). Com de costum alguns dels inscrits encara no havien trepitjat el club, benvinguts!

El guanyador ha sigut Pedro Gómez amb una llista d’Escòria formada per Dengar (Jumpmaster 5000), Fenn Rau (Caza del Protectorado) i Inaldra (Interceptor M3-A).

Es van sortejar 5 naus, un kit del 2Q 2016 i tots els jugadors van rebre una carta amb art alternatiu cortesia del Club.

Us esperem al proper torneig: dissabte 29 de juliol a les 9 hores del matí al Club La Torre de Daus. Teniu tota la informació a l’adreça:

http://latorrededaus.cat/inscripcioxw/

Només ens queda agrair-vos la vostra participació i col·laboració. Podeu trobar-nos a la nostra plana web o al Facebook. Fins al proper torneig!

http://latorrededaus.cat

https://es-es.facebook.com/LaTorreDeDaus

Classificació V Torneig Juny 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Pedro GomezSCUM35470,44
2Juan del RioIMPERIAL35010,56
3Bernat GuixerasREBEL24030,44
4Geoff HignettIMPERIAL23950,56
5Cristian ExpositoSCUM23760,44
6Jordi DaunisSCUM23650,33
7Javi BecerraSCUM23480,33
8Xavi GuerreroREBEL23210,78
9Gonzalo SanchezREBEL23090,44
10Jose Juan GarciaREBEL12900,56
11Marc PadrosIMPERIAL12740,56
12Carles FernandezREBEL12540,22
13Ruben BarrioSCUM12430,56
14Josep Maria TorresIMPERIAL12380,44
15Xavi PoloSCUM12210,78
16Joan VilaroIMPERIAL11430,56
17Jacob JimenezSCUM01100,44
18Edgar LopezIMPERIAL0620,56

IV Torneig X-Wing Club La Torre de Daus

Salutacions, pilots!

Avui diumenge 14 de maig s’ha jugat el quart torneig del club amb 22 participants, alguns coneguts i com en els darrers torneigs nous pilots que vagin gaudir d’una jornada agradable i esperem que repeteixin!

El guanyador va ser Marc Martinez Satorres amb una llista d’Aliança Rebel formada per Miranda Doni (Ala-K), Biggs Darklighter (Ala-X) i Jess Pava (T-70 Ala-X).

Es van sortejar 6 naus, 7 bosses d’imants per naus i un kit del 2Q 2016.

Com sempre agraïments a Xavi Guerrero i Carles Fernández, per fer conèixer el club a la comunitat.

Us esperem al proper torneig: dissabte 17 de juny a les 9 hores del matí al Club La Torre de Daus. Teniu tota la informació a l’adreça:

http://latorrededaus.cat/inscripcioxw/

Només ens queda agrair-vos la vostra participació i col·laboració. Podeu trobar-nos a la nostra plana web o al Facebook. Fins al proper torneig!

http://latorrededaus.cat

https://es-es.facebook.com/LaTorreDeDaus

Classificació IV Torneig Maig 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Marc Martinez SatorresIMPERIAL35740,56
2Juan del RioIMPERIAL35420,33
3David LozanoREBEL34570,44
4Carles FernandezREBEL24420,56
5Geoff HignettIMPERIAL24260,67
6Ruben BarrioSCUM23810,33
7Xavi GuerreroREBEL23520,56
8Adrian ZuritaREBEL23450,78
9Edgar LopezIMPERIAL23240,33
10Xavi PoloSCUM23140,44
11Cristian ExpositoSCUM22750,56
12Lilian GonzalezIMPERIAL13090,56
13Marc PadrosIMPERIAL12590,67
14Bernat GuixerasREBEL12470,33
15Marc Martinez TelloIMPERIAL12400,44
16Alexis de la CruzIMPERIAL12250,22
17Roberto PerezIMPERIAL12210,44
18Toni MaríSCUM11690,56
19Jacob JimenezSCUM11490,56
20Diego MarinIMPERIAL01240,56
21Alfons MallolIMPERIAL01150,44
22Josep Maria TorresIMPERIAL01100,67

III Torneig X-Wing al Club La Torre de Daus

Salutacions, pilots!

Sembla que va ser ahir, però ja portem 3 tornejos d’ X-Wing… i la cosa va a més.

Dissabte 22 d’Abril vam fer el tercer torneig de la Torre de Daus amb 16 participants, socis i amics, membres varis del club Ludus Historiae de Montmeló i “El Poder del Anillo” d’Esplugues de Llobregat, nous pilots com els Marcs, Alejandro, Geoff, Rubén i Juan. Nous al club, però amb un historial potent i experiència que van demostrar al torneig…. El guanyador d’aquesta edició va ser el Juan del Rio, un nou company de Cerdanyola.

Es van sortejar 5 naus, 4 bosses d’imans per naus… i com a novetat es un kit del 2016 amb material promocional d’X-Wing.

Per cert… per sorpresa va aparèixer un Stormtrooper enviat per l’Imperi per tal d’estomacar als intrèpids pilots rebels, cosa que va aconseguir! Miraculosament els pilots de l’Imperi i Escòria van ser tractats de forma més agradable.

Agraïments especials al Xavi Guerrero i al Carles Fernández, que estan connectant el nostre club local amb gent del món de X-wing que es mouen fora de Sabadell.

Pilots us esperem al proper torneig que es farà el diumenge 14 de maig a les 9 hores del matí al Club La Torre de Daus! Teniu tota la informació a l’adreça:

http://latorrededaus.cat/inscripcioxw/

Només ens queda agrair-vos la vostra participació i col·laboració. Podeu trobar-nos a la nostra plana web o al Facebook. Fins al proper torneig!

http://latorrededaus.cat

https://es-es.facebook.com/LaTorreDeDaus

Classificació III Torneig Abril 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Juan del RioIMPERIAL35010,44
2Javi MarotoREBEL34270,56
3Xavi PoloSCUM24880,67
4Carles FernandezREBEL24040,44
5Marc Martinez SatorresIMPERIAL24030,44
6Geoff HignettIMPERIAL23850,44
7Ruben BarrioSCUM23190,56
8Alexis de la CruzIMPERIAL22750,67
9Marc PadrosIMPERIAL13460,56
10Alejandro MartinezIMPERIAL12360,56
11Jacob JimenezSCUM12320,33
12Rubén MartinezREBEL11930,56
13Edgar LopezIMPERIAL11790,56
14Bernat GuixerasREBEL11760,44
15Javi BecerraSCUM01830,33
16Oriol GrimaREBEL0530,44

I Torneig X-Wing al Club La Torre de Daus

El passat dissabte 18 de febrer vam organitzar el primer torneig d’X-Wing al club, on 8 intrèpids pilots van lluitar aferrissadament per obtenir la victòria, que finalment es va emportar Mariano Hedrosa Gallardo. Recordeu que podeu apuntar-vos pel següent torneig a través del següent enllaç: Inscripció Torneig X-Wing

Gràcies a Alfons Mallol Garcia per les fotos i la companyia!
Album fotos del I Torneig XWing de La Torre de daus
Classificació I Torneig Febrer 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Mariano HedrosaESCORIA34870,56
2Javi MarotoREBEL24020,67
3Carles FernandezIMPERI23840,44
4Edgar LopezIMPERI23380,56
5Roger RiderIMPERI12990,56
6Xavi PoloESCORIA12320,44
7Josep MiquelayREBEL11430,44
8Joan VilaroIMPERI01150,33