2a edició del “Maid Cafè” a Sabadell!

Salutacions, avui us informem d’un proper esdeveniment que es fa a Sabadell, el “Maid Cafè”, el dissabte 16 de desembre, organizat per l’Associació Cercle Mil·lenari

 

En l’esdeveniment podeu trobar:

Cafè temàtic amb actuacions

Degustacions de productes japonesos

Balls i demostracions

Tallers, jocs de taula i cartes, i sortejos gratuïts!

Entrada lliure!

 

 

 

Us deixem un vídeo amb imatges del darrer any:

Maid Cafè 16/12/2017

Et vas perdre l'anterior edició?Mira el nou vídeo promocional del Maid Cafè ♥!

Posted by Associació Cercle Mil·lenari on Mittwoch, 15. November 2017

 

i a la fi va arribar… Necromunda!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja tenim aquí les noves caixes de Necromunda… i un nou  “Hype” s’esvaeix… Després de setmanes esperant la sortida de la nova caixa bàsica i expansions, tribus, escenografia, daus… un grup de socis el mateix dissabte passat van provar el nou Necromunda. Us deixem amb les seves impressions:

“Té molt bona pinta, tot i ser només la versió 2D. Un cop estiguem més rodats i passem al real, el 3D, hauria de millorar encara més. La campanya promet”. -Xavi G.

Segons l’Edgar “Hem retornat al passat amb el nou Necromunda sense perdre la seva essència original. El mode 2D és fantàstic per introduir nous jugadors als jocs de miniatures. Les noves miniatures són impressionants. Games Workshop ha fet molt bé la seva feina. Impacients per provar el mode 3D a la nova escenografia modular d’estètica industrial que s’està gestant al club. Campanya de Necromunda is coming!!!”

Si teniu nostàlgia del passat o voleu provar el nou Necromunda contacteu amb el club!

VIII Torneig X-Wing a Sabadell. Ens veiem al 2018!

Salutacions!, un nou torneig al club, i van 8. Avui érem un grup reduït, 14 pilots, ja que teníem partida de “flames of war” i socis en procés de muntar Necromunda.

Ha sigut un bon torneig, on s’han vist ja les noves naus de la nova expansió de “pilots de fortuna” de la facció Scum.

I una nova victòria pel Pedro, que per on ha passat ha arrasat. 3 partides a 100-0, de 600….sense paraules !

A continuació la taula amb la classificació del VII Torneig:

Classificació VIII Torneig novembre 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Pedro GomezSCUM36000,67
2Nico VegaSCUM35210,56
3Marc Martinez TelloIMPERIAL24000,44
4Xavi GuerreroREBEL23910,44
5Carles FernandezREBEL23840,56
6Javi BecerraSCUM23380,44
7Xavi PoloSCUM22470,44
8Cristian ExpositoSCUM13470,44
9Javi MarotoREBEL12820,22
10Marc PadrosIMPERIAL11950,67
11Bernat GuixerasREBEL11840,44
12Oscar RoblesIMPERIAL11640,56
13Josep Maria TorresIMPERIAL0940,56
14Alexis de la CruzIMPERIAL0530,56

Gràcies a tots els participants i ens veiem en un nou torneig a inicis del 2018!

 

La imatge que mostra a què juguem al Club!

Aquesta és la imatge que el soci del club, l’Esteve, ha realitzat per fer un roll-up del Club Torre de Daus.

La idea era encabir amb diferents personatges i objectes els jocs a què estem jugant actualment:
– Naus de Star Wars: X-Wing, Imperial Assault.
– Daus: X-Wing, Flames of War, Blood Bowl.
– Tanc i soldat francès i americà: Flames of war, Art de la Guerra.
– Orc: Blood bowl!
– Marine espacial: Warhammer 40.000
Caballer Jedi: X-Wing, Armada, Imperial Assault.
– Zombi i meeple: Jocs de Taula

Us agrada?