Calendari 5a Lliga Vallès

Jornada 1 (BLITZKRIEG)

Època: MIDDLE   (EARLY opcional)        Punts: 1675  (1500 EARLY)                      Mapa: 1     IMATGE

Dates:  29 de setembre – 29 de d’octubre

Missió:   Dust Up (Zafarrancho pag.278).

Llibres eix front occidental:   North Africa
Llibres eix front oriental:   Eastern Front
Llibres aliats occidentals:   North Africa
Llibres aliats orientals:   Eastern Front

Regles especials:

Per cada terreny de bosc i muntanya és tirarà un dau (alternant-se els dos jugadors), 1, 2, 3 i 4 Difícil, 5 i 6 Molt difícil.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 6 VS 1
GER Oscar Robles
Javier Polo USA
 3 VS 4
GERJordi Serra
Francesc Vazquez USA
 3 VS 3
itaJavier Becerra
Alan Corredera UK
 1 VS 6
GERAlbert Serra
Enric MontiaURRSS
 3 VS 4
GERJavier Garcia
Mariano Hedrosa UK
 6 VS 1
GERJoan Vilaró
Juan SeguraUSA
 6 VS 1
GERAlvaro Lapeña
Roger Rider URRSS
 4 VS 3
GERJosep Miquelay

Jornada 2 (NEVER SURRENDER)

Època: MIDDLE                   Punts: 1675                        Mapa: 2     IMATGE

Dates:  30 d’octubre  – 26 de novembre

Missió: Hasty Attack (Ataque Precipitado pag.284).

Llibres eix front occidental:   North Africa.
Llibres eix front oriental:   Eastern Front.
Llibres aliats occidentals:   North Africa.
Llibres aliats orientals:   Eastern Front.

Regles especials:

Per cada terreny de bosc és tirarà un dau (alternant-se els dos jugadors), 1,2,3 i 4 Difícil, 5 i 6 Molt difícil.

Via de tren, terreny difícil i dona concealed i bulletprof com un mur de pedra.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 6 VS 1
GER Josep Miquelay
Javier Polo USA
 6 VS 1
GEROscar Robles
Francesc Vazquez USA
 1 VS 6
GERJordi Serra
Alan Corredera UK
 1 VS 6
itaJavier Becerra
Enric MontiaURRSS
 2 VS 5
GERAlbert Serra
Mariano Hedrosa UK
 6 VS 1
GERJavier Garcia
Juan SeguraUSA
 6 VS 1
GERJoan Vilaró
Roger Rider URRSS
 5 VS 2
GERAlvaro Lapeña

Jornada 3 (STALINGRAD/MONTECASSINO)

Època: LATE                     Punts: 1780                        Mapa: 3     IMATGE

Dates:  27 de novembre – 31 de decembre

Missió: Cauldron  (La Ratonera pag.285).

Llibres eix front occidental:   Fortress Italy.
Llibres eix front oriental:   Grey Wolf.
Llibres aliats occidentals:   Road to Rome.
Llibres aliats orientals:   Red Bear.

Regles especials: Tot el terreny és ciutat, moviment slow excepte per carretera.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 6 VS 1
GER Alvaro Lapeña
Javier Polo USA
 1 VS 6
GERJosep Miquelay
Francesc Vazquez USA
 6 VS 1
GEROscar Robles
Alan Corredera UK
 2 VS 5
GERJordi Serra
Enric MontiaURRSS
 1 VS 6
itaJavier Becerra
Mariano Hedrosa UK
 3 VS 4
GERAlbert Serra
Juan SeguraUSA
 4 VS 3
GERJavier Garcia
Roger Rider URRSS
 5 VS 2
GERJoan Vilaró

Jornada 4 (KURSK)

Època: LATE                           Punts: 1780                        Mapa: 4     IMATGE

Dates:  1 de gener  – 28 de gener

Missió: Breakthrough (Ruptura pag.286).

Llibres eix front occidental:   Atlantik Wall.
Llibres eix front oriental:   Grey Wolf.
Llibres aliats occidentals:   Overlord.
Llibres aliats orientals:   Red Bear.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 6 VS 1
GER Joan Vilaró
Javier Polo USA
 4 VS 3
GERAlvaro Lapeña
Francesc Vazquez USA
 2 VS 5
GERJosep Miquelay
Alan Corredera UK
 6 VS 1
GEROscar Robles
Enric MontiaURRSS
 1 VS 6
GERJordi Serra
Mariano Hedrosa UK
 6 VS 1
itaJavier Becerra
Juan SeguraUSA
 4 VS 3
GERAlbert Serra
Roger Rider URRSS
 0 VS 3
GERJavier Garcia

Jornada 5 (COBRA)

Època: LATE                     Punts: 1780                          Mapa: 5     IMATGE

Dates:  29 de gener  – 25 de febrer

Missió: Free for All (Batalla campal pag.276).

Llibres eix front occidental:   Atlantik Wall.
Llibres eix front oriental:   Grey Wolf.
Llibres aliats occidentals:   Overlord.
Llibres aliats orientals:   Red Bear.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 5 VS 2
GER Javier Garcia
Javier Polo USA
 6 VS 1
GERJoan Vilaró
Francesc Vazquez USA
 5 VS 2
GERAlvaro Lapeña
Alan Corredera UK
 1 VS 6
GERJosep Miquelay
Enric MontiaURRSS
 6 VS 1
GEROscar Robles
Mariano Hedrosa UK
 4 VS 3
GERJordi Serra
Juan SeguraUSA
 4 VS 3
itaJavier Becerra
Roger Rider URRSS
 3 VS 4
GERAlbert Serra

Jornada 6 (BASTOGNE)

Època: LATE                     Punts: 1780                        Mapa: 6      IMATGE

Dates:  26 de febrer  – 25 de març

Missió: Surrounded (Cercados pag.282).

Llibres eix contra anglesos:   Bridge by Bridge i Market Garden.
Llibres eix contra USA: Ardennes Offensive / Battle of the Bulge.
Llibres eix front oriental:   Grey Wolf i Desperate Measures.
Llibres aliats orientals:   Red Bear i Desperate Measures.

Regles especials:  Defensor fa 1 tirada de dau, si surt 1 o 2 el terreny serà nevat, tot és slow excepte la carretera.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 6 VS 1
GER Albert Serra
Javier Polo USA
 2 VS 5
GERJavier Garcia
Francesc Vazquez USA
 6 VS 1
GERJoan Vilaró
Alan Corredera UK
 3 VS 4
GERAlvaro Lapeña
Enric MontiaURRSS
 1 VS 6
GERJosep Miquelay
Mariano Hedrosa UK
 6 VS 1
GEROscar Robles
Juan SeguraUSA
 6 VS 1
GERJordi Serra
Roger Rider URRSS
 3 VS 4
itaJavier Becerra

Jornada 7 (GOTTERDÄMMERUNG)

Època: LATE                     Punts: 1780                        Mapa: 7    IMATGE

Dates:  26 de març  – 29 d’abril

Missió: Counterattack (Contraataque pag.287).

Llibres eix contra anglesos:   Nachtjäger, Ardennes Offensive / Battle of the Bulge .
Llibres eix contra USA: Bridge at Remagen, Ardennes Offensive / Battle of the Bulge.
Llibres eix front oriental:   Berlin i Desperate Measures.
Llibres aliats orientals:   Berlin i Desperate Measures.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 VS
ita Javier Becerra
Javier Polo USA
 VS
GERAlbert Serra
Francesc Vazquez USA
 VS
GERJavier Garcia
Alan Corredera UK
 VS
GERJoan Vilaró
Enric MontiaURRSS
 VS
GERAlvaro Lapeña
Mariano Hedrosa UK
 VS
GERJosep Miquelay
Juan SeguraUSA
 VS
GEROscar Robles
Roger Rider URRSS
 VS
GERJordi Serra

Jornada 8 (THE LAST CHARGE)

Època: LATE                   Punts: 1780                        Mapa: 8     IMATGE

Dates:  30 d’abril  – 3 de juny

Missió:   Encounter (Encuentro fortuito pag.277).

Llibres eix front occidental:   Qualsevol llibre.
Llibres eix front oriental:   Qualsevol llibre.
Llibres aliats occidentals:   Qualsevol llibre.
Llibres aliats orientals:   Qualsevol llibre.

Aliat Eix
Jordi AguilarUSA
 VS
GER Jordi Serra
Javier Polo USA
 VS
itaJavier Becerra
Francesc Vazquez USA
 VS
GERAlbert Serra
Alan Corredera UK
 VS
GERJavier Garcia
Enric MontiaURRSS
 VS
GERJoan Vilaró
Mariano Hedrosa UK
 VS
GERAlvaro Lapeña
Juan SeguraUSA
 VS
GERJosep Miquelay
Roger Rider URRSS
 VS
GEROscar Robles