XI Torneig X-Wing al Club!

Mentre plovia a bots i barrals a Sabadell al club 18 pilots competien en un nou torneig…

Com sempre bon ambient a la comunitat de X-Wing i una bona estona per xerrar amb gent que anem veient: Lilian, Pedro, Joan, Alexis, ADG, Oriol, Bernardo, Cristian, Domin, Isaac, Joel, Marc! Gràcies per venir.

La llista guanyadora del Carles, llista sorprenent segons diuen i totalment “out of meta“:

Squadron 50 (100/100)
====================
Upsilon-class Shuttle: Lieutenant Dormitz (31 + 3)
+ Collision Detector (0)
+ Courier Droid (0)
+ Hyperwave Comm Scanner (1)
+ Anti-Pursuit Lasers (2)
VT-49 Decimator: Captain Oicunn (42 + 2)
+ Trick Shot (0)
+ Courier Droid (0)
+ Ion projector (2)
Lambda-class Shuttle: Omicron Group Pilot (21 + 1)
+ Electronic Baffle (1)
+ Courier Droid (0)

Us deixem diferents imatges del Torneig i ens veiem en dos mesos al següent torneig.

Donem les gràcies per la seva col-laboració a:

– Infinity world

– Games & Minis

I ja portem 10 tornejos de X-Wing!

Salutacions,

Aquest matí hem fet el nostre 10è torneig al Club. 18 pilots. Contents amb l’assistència de molts amics que ja són un clàssic (els 3 Marcs, Domin, Gon, Pedro, Cristian, Joan, Ruben…), i amb la incorporació de nous socis al joc d’X-Wing (Jordi, Joan, Roger, Ramón, Alan…).

El resultat és el de menys, primera posició per al Pedro (¡¡¡Abajo tu reinado!!!!, que porta 3 tornejos de guanyador), segona posició per al Gon, i 3a plaça per al Bernat.

A continuació podeu veure imatges i la classificació final del Torneig. Fins a la següent!

X Torneig març 2018
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Pedro GomezSCUM35100,44
2Gonzalo SanchezREBEL35020,44
3Bernat GuixerasREBEL34150,44
4Javi MarotoREBEL24190,44
5Domingo RodriguezSCUM24180,56
6Xavi GuerreroREBEL23810,44
7Cristian ExpositoSCUM23700,44
8Ruben BarrioSCUM22440,67
9Xavi PoloSCUM13160,22
10Marc PadrosIMPERIAL12620,56
11Joan SerrateIMPERIAL12600,67
12Joan LopezIMPERIAL12560,22
13Roger RiderIMPERIAL12510,56
14Marc Martinez TelloIMPERIAL12430,67
15Jordi SerraIMPERIAL12180,78
16Javi BecerraSCUM11140,33
17Ramon FarreIMPERIAL01220,56
18Oscar RoblesIMPERIAL0990,56

 

Cap de setmana intens al Club! Amanida de partides…

Aquí teniu un resum de les partides més destacades al club d’aquests dies:

1) Partides de Blood Bowl entre l’equip de Khemry “Orbital Friends” i els Humans “Make Humans Great Again“. Dos empats però l’equip d’humans se’n va emportar la pitjor part com podeu veure a les imatges.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Continua la lliga de Flames of war. En aquest cas els americans  pressionant les defenses italianes.

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Partides d’iniciació a X-Wing. Nous socis que preparen llistes de cara al torneig del 3 de març del club.

 

 

 

 

 

 

4) Primera demo de Batman al club. Nou nucli per jugar al club o una il·lusió temporal? Aviat es veurà!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) Partida al joc de taula “En el año del dragón” de Maldito games.

Cap de setmana de Star Wars

Continuem jugant a x-wing amb nous socis que s’incorporen al joc i a Imperial Assault amb un petit nucli que de mica en mica creix!

 

 

 

 

 

 

 

Recordeu que tenim:

3 de Març Torneig de X-Wing
10 de Març Torneig d’Imperial Assault

En breu obrim inscripcions!