Cap de setmana de Star Wars

Continuem jugant a x-wing amb nous socis que s’incorporen al joc i a Imperial Assault amb un petit nucli que de mica en mica creix!

 

 

 

 

 

 

 

Recordeu que tenim:

3 de Març Torneig de X-Wing
10 de Març Torneig d’Imperial Assault

En breu obrim inscripcions!

 

 

Esquadró Botifarra al Regional de X-Wing Barcelona

Salutacions companys i companyes. Ahir dissabte 4 intrèpids membres de l’esquadró Botifarra, esquadró que el formen socis del club, ens vam aventurar a participar en el Torneig Regional de X-Wing Barcelona.

Un ambient espectacular, 123 pilots disposats a jugar al màxim. Per part nostra no aspiràvem a gaire, més aviat a conèixer bona gent, esmorzar i dinar amb condicions i lluir les noves samarretes del club, que com podeu veure ens han quedat ben maques.

Tenim clar que l’any que ve tornem! La idea serà que del club anem més gent i si per alguna casualitat algú de nosaltres entra al top-16 doncs més contents encara!

Us deixem unes imatges de l’ambient general, els nostres dinars i els pilots en joc! Fins a la següent!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IX Torneig de X-Wing! El Regne de Nym-Miranda arriba al Club

Matí de naus de Star Wars al Club. En aquesta ocasió 18 pilots ens hem vist les naus.
Teníem les noves taules que han funcionat de meravella i han permès una bona jugabilitat del joc.

La victòria en aquesta ocasió no ha sigut per al Pedro… sinó per al Marc Martínez amb la combinació de Nym-Miranda. També hem de comentar que el segon classificat (Rubén) i el tercer (David)
També portaven aquestes dues naus…. Torretes làser dobles, bombes…. Els contraris no estaven gaire contents!

 

I les dues llistes que han quedat en primera posició i en segona posició respectivament.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A continuació la taula amb la classificació:

Classificació IX Torneig gener 2018
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Marc Martinez SatorresIMPERIAL36000,33
2Ruben BarrioSCUM36000,33
3David LozanoREBEL35480,44
4Javi MarotoREBEL35060,11
5Joan SerrateIMPERIAL24060,22
6Xavi GuerreroREBEL23340,44
7Gonzalo SanchezREBEL23270,56
8Oscar RoblesIMPERIAL23160,44
9Domingo RodriguezSCUM22550,44
10Marc Martinez TelloIMPERIAL12980,56
11Cristian ExpositoSCUM12680,44
12Xavi PoloSCUM12010,78
13Alexis de la CruzIMPERIAL12000,67
14Ruben OrtegaSCUM11500,33
15Marc PadrosIMPERIAL01570,78
16Josep Maria TorresIMPERIAL0840,67
17Carles FernandezREBEL0500,67

Ens trobem al Regional de Barcelona en dues setmanes!

Un cap de setmana de tornejos!

Iniciem el 2018 amb força:


Dissabte 13 de gener, 2n torneig de Warhammer 40,000. Matí i tarda.

El grup de 40k continua amb força i tornen amb un nou torneig.

 

 

 

 

 


Diumenge 14 de gener, IX torneig de X-Wing. Matí.

A punt d’arribar als 10 tornejos, el grup de X-Wing continua el seu vol a les estrelles.