VIII Torneig X-Wing a Sabadell. Ens veiem al 2018!

Salutacions!, un nou torneig al club, i van 8. Avui érem un grup reduït, 14 pilots, ja que teníem partida de “flames of war” i socis en procés de muntar Necromunda.

Ha sigut un bon torneig, on s’han vist ja les noves naus de la nova expansió de “pilots de fortuna” de la facció Scum.

I una nova victòria pel Pedro, que per on ha passat ha arrasat. 3 partides a 100-0, de 600….sense paraules !

A continuació la taula amb la classificació del VII Torneig:

Classificació VIII Torneig novembre 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Pedro GomezSCUM36000,67
2Nico VegaSCUM35210,56
3Marc Martinez TelloIMPERIAL24000,44
4Xavi GuerreroREBEL23910,44
5Carles FernandezREBEL23840,56
6Javi BecerraSCUM23380,44
7Xavi PoloSCUM22470,44
8Cristian ExpositoSCUM13470,44
9Javi MarotoREBEL12820,22
10Marc PadrosIMPERIAL11950,67
11Bernat GuixerasREBEL11840,44
12Oscar RoblesIMPERIAL11640,56
13Josep Maria TorresIMPERIAL0940,56
14Alexis de la CruzIMPERIAL0530,56

Gràcies a tots els participants i ens veiem en un nou torneig a inicis del 2018!

 

La imatge que mostra a què juguem al Club!

Aquesta és la imatge que el soci del club, l’Esteve, ha realitzat per fer un roll-up del Club Torre de Daus.

La idea era encabir amb diferents personatges i objectes els jocs a què estem jugant actualment:
– Naus de Star Wars: X-Wing, Imperial Assault.
– Daus: X-Wing, Flames of War, Blood Bowl.
– Tanc i soldat francès i americà: Flames of war, Art de la Guerra.
– Orc: Blood bowl!
– Marine espacial: Warhammer 40.000
Caballer Jedi: X-Wing, Armada, Imperial Assault.
– Zombi i meeple: Jocs de Taula

Us agrada?

24 hores finalitzades! Fins l’any vinent…

Un cap de setmana intens amb les 24 hores de Jocs de Taula organitzades pel Refugio del Sátiro i Associació Cercle Mil·lenari. Com a club Torre de Daus hem participat muntant diferents taules per oferir demos de:

  • Warhammer 40.000
  • Imperial Assault
  • Art de la Guerra
  • Armada i X-wing
  • Jocs de taula

Us deixem un recull d’imatges de la jornada. Com podeu veure una ambientació genial que fa petita la sala polivalent del Nord.

Gràcies als organitzadors, col·laboradors i a tots els assistents !!

 

Propera parada: 24 hores de jocs de Taula a Sabadell

Ep ! Recordeu que aquest dissabte 11 de novembre ens veiem a l’Espai polivalent del Parc del Nord, a les jornades organitzades pel Club El Refugio del Sátiro. De 10h del matí de dissabte fins a les 10h del matí de diumenge.

Com a Club torre de Daus farem partides i demos de X-Wing, Warhammer 40.000, Imperial Assault, Blood bowl i Art de la guerra !

Allà ens veiem.

Si no ens coneixes és un bon moment per compartir una bona estona davant d’un joc de taula !