Esquadró Botifarra al Regional de X-Wing Barcelona

Salutacions companys i companyes. Ahir dissabte 4 intrèpids membres de l’esquadró Botifarra, esquadró que el formen socis del club, ens vam aventurar a participar en el Torneig Regional de X-Wing Barcelona.

Un ambient espectacular, 123 pilots disposats a jugar al màxim. Per part nostra no aspiràvem a gaire, més aviat a conèixer bona gent, esmorzar i dinar amb condicions i lluir les noves samarretes del club, que com podeu veure ens han quedat ben maques.

Tenim clar que l’any que ve tornem! La idea serà que del club anem més gent i si per alguna casualitat algú de nosaltres entra al top-16 doncs més contents encara!

Us deixem unes imatges de l’ambient general, els nostres dinars i els pilots en joc! Fins a la següent!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tardes de diumenge amb jocs de taula!

Diumenge tarda… habitualment el personal ja està pensant en el dilluns... excepte un grup de socis que lluny de caure en la monotonia i en la tristesa no deixen de jugar… En aquesta ocasió continuen amb el costum de fer les “tardes de diumenge amb un bon joc de taula”. Ja porten un mes i sembla que les trobades van a més!

 

 

 

 

 

 

 

De moment ens informen que han provat:
Abyss
Kingdomino
Century
Terraforming Mars
Between two cities
Virus

IX Torneig de X-Wing! El Regne de Nym-Miranda arriba al Club

Matí de naus de Star Wars al Club. En aquesta ocasió 18 pilots ens hem vist les naus.
Teníem les noves taules que han funcionat de meravella i han permès una bona jugabilitat del joc.

La victòria en aquesta ocasió no ha sigut per al Pedro… sinó per al Marc Martínez amb la combinació de Nym-Miranda. També hem de comentar que el segon classificat (Rubén) i el tercer (David)
També portaven aquestes dues naus…. Torretes làser dobles, bombes…. Els contraris no estaven gaire contents!

 

I les dues llistes que han quedat en primera posició i en segona posició respectivament.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A continuació la taula amb la classificació:

Classificació IX Torneig gener 2018
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Marc Martinez SatorresIMPERIAL36000,33
2Ruben BarrioSCUM36000,33
3David LozanoREBEL35480,44
4Javi MarotoREBEL35060,11
5Joan SerrateIMPERIAL24060,22
6Xavi GuerreroREBEL23340,44
7Gonzalo SanchezREBEL23270,56
8Oscar RoblesIMPERIAL23160,44
9Domingo RodriguezSCUM22550,44
10Marc Martinez TelloIMPERIAL12980,56
11Cristian ExpositoSCUM12680,44
12Xavi PoloSCUM12010,78
13Alexis de la CruzIMPERIAL12000,67
14Ruben OrtegaSCUM11500,33
15Marc PadrosIMPERIAL01570,78
16Josep Maria TorresIMPERIAL0840,67
17Carles FernandezREBEL0500,67
18Pedro GomezSCUM000,78

Ens trobem al Regional de Barcelona en dues setmanes!