Una tardor carregada de trobades i tornejos!

Salutacions, us fem arribar diferents novetats interessants que es donaran al Club, a Sabadell i a Barcelona en aquest trimestre. Anirem de “bolit” però sempre és un plaer jugar al club i participar en trobades que fan altres companys/es :

Dissabte 4 de novembre: Torneig de Warhammer 40.000. Club Torre de Daus.

 

 

 

Dissabte 11 de novembre: 24 hores de jocs de Taula.
Organitza Refugio del Sátiro. Espai polivalent del Nord. Un clàssic!

 

 

 

 

Dissabte 18 de novembre: DAU Històric amb Alpha Ares.
Wargames, tornejos de x-wing, Blood bowl… Les jornades històriques d’Alpha Ares ara dintre de les jornades DAU. A la sala Fabra i Coats. Barcelona.

 

 

Dissabte 25 de novembre: VIII Torneig de X-Wing a Sabadell. Club Torre de Daus. Obrim inscripcions en breu.

 

 

 

Dissabte 2 de Desembre: Ir Torneig d’Imperial Assault a Sabadell. Club Torre de Daus. Obrim inscripcions en breu.

 

 

 

 

Dissabte i Diumenge 9-10 de Desembre: XVII Ayudar jugando. Cotxeres de Sants.
Dos dies de jocs de taula, tallers, mercat de segona mà, sortejos… Imprescindible i amb una bona finalitat solidària!
https://ayudarjugando.org/

 

 

Si vols més informació dels torneigos de Warhammer 40.000, X-Wing i Imperial Assault que fem al Club, contacta amb nosaltres!

VII Torneig X-Wing – 30 Setembre

Amb tots vosaltres la foto de l’equip de 20 pilots que el passat 30 de setembre van jugar el VII Torneig. En aquesta ocasió vam rebre la visita de 6 nous pilots (ADG, Don pitopocho, David, Domin, Joel i Oriol) que esperem ens tornem a trobar ben aviat.

A continuació la taula amb la classificació del VII Torneig:

Classificació VII Torneig setembre 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Alberto DiazIMPERIAL35190,44
2Xavi GuerreroREBEL34750,56
3David LozanoREBEL24410,44
4Javi MarotoREBEL24370,56
5Oriol BarnesIMPERIAL24300,44
6Domingo RodriguezSCUM24060,67
7Carles FernandezREBEL24000,22
8Alejandro MartinezIMPERIAL23970,67
9Marc PadrosIMPERIAL23660,56
10Pedro GomezSCUM23650,56
11Cristian ExpositoSCUM23210,44
12David VelillaREBEL13420,44
13Cristian MartinezREBEL12550,44
14Joel GuillamonIMPERIAL12240,56
15Ruben OrtegaSCUM12020,44
16Oscar RoblesIMPERIAL11510,33
17Marc Martinez TelloIMPERIAL11080,56
18Javi BecerraSCUM0800,67
19Edgar LopezIMPERIAL0420,56
20Alexis de la CruzIMPERIAL0390,44

 

 

 

 

 

Partides d’Art de la guerra

Ahir dissabte dues partides del joc “Art de la Guerra”

Per una banda l’exèrcit de Ch’iang i Ti, del regne Ch’in (351-394 dC) s’enfronta a l’Exèrcit de Perses sassànides (430-627 dC)

A l’altra partida Romans tardans contra l’exèrcit Traci.

Us deixem fotos de la partida entre els perses i el regne Ch’in