Nous tapets per a X-Wing

Us presentem dos nous tapets per jugar a X-Wing. Diferents socis hem promogut la compra per jugar amb un màxim de qualitat.

Si no saps jugar a X-Wing demana informació al club!

O si saps jugar segueix el nostre calendari i participa als tornejos.

VI Torneig X-Wing – Wookie campiona

18 pilots es van enfrontar dissabte 29 de juliol a Sabadell. Un dissabte on es celebraven 2 tornejos més a Cerdanyola i Terrassa, que dona a entendre el bon moment de salut que te X-Wing i el bon ambient entre la comunitat de pilots. Fins i tot hi havia pilots que primer van venir a Sabadell i a la nit anaven a Terrassa…

 

 

 

 

 

 

 

Com a novetat al Torneig de Sabadell dos jugadors van probar naus de la nova wave 11. En concret Maroto portava una llista rebel (Dash Rendar-Wullffwarro) amb la wookie, qui per cert va ser el guanyador del Torneig .

 

Per Maroto “la nau té molt bon dial i si es troba a faltar alguna maniobra es pot suplir amb el seu arc de 180º i alguna carta de millora. Només té 1 d’agilitat però es combina molt bé la nova acció de reforç, juntament amb els seus 3 escuts i 6 d’estructura la fan una nau bastant resistent”.

 L’altre jugador, Marc portava llista imperial (Double Edge-Vessery-Quickdraw). Segons les partides que ha fet la nova nau “aporta al joc imperial versatilitat i noves tàctiques, amb pilots amb habilitats bastants potents. Si apostes per ella al complet amb torreta+míssils pot ser una bona plataforma d’atac”.

 

 

Tanquem la temporada estiuenca de tornejos… i ens tornem a trobar al setembre amb nous tornejos i trobades!

 

Aquí teniu la taula amb els resultats finals del VI Torneig:

Classificació VI Torneig juliol 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Javi MarotoREBEL35420,33
2Carles FernandezREBEL34680,44
3Rubén MartinezREBEL24020,33
4Marc PadrosIMPERIAL23770,44
5Xavi GuerreroREBEL23750,44
6Cristian ExpositoSCUM23480,44
7Xavi PoloSCUM23290,33
8Jordi RojasIMPERIAL23140,78
9Alexis de la CruzIMPERIAL23050,67
10Nico VegaSCUM12640,78
11Oscar RoblesIMPERIAL12640,44
12Edgar LopezIMPERIAL12620,56
13Jose Miguel MartinezREBEL12580,67
14Marc Martinez TelloIMPERIAL12290,44
15Lilian GonzalezIMPERIAL12040,44
16Joan VilaroIMPERIAL11880,56
17Javi BecerraSCUM01360,56
18Alfons MallolIMPERIAL01350,33

 

V Torneig X-Wing Club La Torre de Daus

Salutacions, pilots!

I ja van 5 torneigs! Ahir dissabte 17 de juny es va jugar el cinquè torneig del club La Torre de Daus amb 18 participants i més calor de l’habitual. Sort dels ventiladors que van aportar alguns assistents i de l’aire condicionat de la sala de dins (gaudit pels jugadors amb les ultimes posicions al torneig). Com de costum alguns dels inscrits encara no havien trepitjat el club, benvinguts!

El guanyador ha sigut Pedro Gómez amb una llista d’Escòria formada per Dengar (Jumpmaster 5000), Fenn Rau (Caza del Protectorado) i Inaldra (Interceptor M3-A).

Es van sortejar 5 naus, un kit del 2Q 2016 i tots els jugadors van rebre una carta amb art alternatiu cortesia del Club.

Us esperem al proper torneig: dissabte 29 de juliol a les 9 hores del matí al Club La Torre de Daus. Teniu tota la informació a l’adreça:

http://latorrededaus.cat/inscripcioxw/

Només ens queda agrair-vos la vostra participació i col·laboració. Podeu trobar-nos a la nostra plana web o al Facebook. Fins al proper torneig!

http://latorrededaus.cat

https://es-es.facebook.com/LaTorreDeDaus

Classificació V Torneig Juny 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Pedro GomezSCUM35470,44
2Juan del RioIMPERIAL35010,56
3Bernat GuixerasREBEL24030,44
4Geoff HignettIMPERIAL23950,56
5Cristian ExpositoSCUM23760,44
6Jordi DaunisSCUM23650,33
7Javi BecerraSCUM23480,33
8Xavi GuerreroREBEL23210,78
9Gonzalo SanchezREBEL23090,44
10Jose Juan GarciaREBEL12900,56
11Marc PadrosIMPERIAL12740,56
12Carles FernandezREBEL12540,22
13Ruben BarrioSCUM12430,56
14Josep Maria TorresIMPERIAL12380,44
15Xavi PoloSCUM12210,78
16Joan VilaroIMPERIAL11430,56
17Jacob JimenezSCUM01100,44
18Edgar LopezIMPERIAL0620,56

IV Torneig X-Wing Club La Torre de Daus

Salutacions, pilots!

Avui diumenge 14 de maig s’ha jugat el quart torneig del club amb 22 participants, alguns coneguts i com en els darrers torneigs nous pilots que vagin gaudir d’una jornada agradable i esperem que repeteixin!

El guanyador va ser Marc Martinez Satorres amb una llista d’Aliança Rebel formada per Miranda Doni (Ala-K), Biggs Darklighter (Ala-X) i Jess Pava (T-70 Ala-X).

Es van sortejar 6 naus, 7 bosses d’imants per naus i un kit del 2Q 2016.

Com sempre agraïments a Xavi Guerrero i Carles Fernández, per fer conèixer el club a la comunitat.

Us esperem al proper torneig: dissabte 17 de juny a les 9 hores del matí al Club La Torre de Daus. Teniu tota la informació a l’adreça:

http://latorrededaus.cat/inscripcioxw/

Només ens queda agrair-vos la vostra participació i col·laboració. Podeu trobar-nos a la nostra plana web o al Facebook. Fins al proper torneig!

http://latorrededaus.cat

https://es-es.facebook.com/LaTorreDeDaus

Classificació IV Torneig Maig 2017
MdV = marge de victoria / SoS = dificultat dels oponents respecte d’altres oponents (Strengh of Schedule)

#PILOTFACCIOPUNTSMdVSoS
1Marc Martinez SatorresIMPERIAL35740,56
2Juan del RioIMPERIAL35420,33
3David LozanoREBEL34570,44
4Carles FernandezREBEL24420,56
5Geoff HignettIMPERIAL24260,67
6Ruben BarrioSCUM23810,33
7Xavi GuerreroREBEL23520,56
8Adrian ZuritaREBEL23450,78
9Edgar LopezIMPERIAL23240,33
10Xavi PoloSCUM23140,44
11Cristian ExpositoSCUM22750,56
12Lilian GonzalezIMPERIAL13090,56
13Marc PadrosIMPERIAL12590,67
14Bernat GuixerasREBEL12470,33
15Marc Martinez TelloIMPERIAL12400,44
16Alexis de la CruzIMPERIAL12250,22
17Roberto PerezIMPERIAL12210,44
18Toni MaríSCUM11690,56
19Jacob JimenezSCUM11490,56
20Diego MarinIMPERIAL01240,56
21Alfons MallolIMPERIAL01150,44
22Josep Maria TorresIMPERIAL01100,67